Used 2015 Forest River RV Vibe Extreme Lite 221RBS Travel Trailer
"Affordable Adventures Start Here—Simple Loans, Easy Payments!"
The Vibe Extreme Lite 221RBS travel trailer by Forest River features a rear bath and a single slide.
Stepping inside the travel trailer, to the left there is a pantry and refrigerator. To the right of the entrance there is a double kitchen sink, three burner range, microwave, and refrigerator. On the opposite side of the trailer there is a u-dinette slide. The entertainment center is toward the front of the kitchen area, just before you enter the bedroom.
The bathroom is located in the rear of the trailer. Inside the bathroom you will find a toilet, shower, sink, and medicine cabinet. Just outside of the bathroom, around the corner you will find a cabinet.
In the front bedroom there is a queen bed with wardrobes on either side of the bed.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# UT480625
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 641 lbs |
| Dry Weight | 5192 lbs |
| Cargo Capacity | 1681 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TVBX21G4105175 |
Vibe Extreme Lite 221RBS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


