Used 2015 Forest River RV Surveyor Sport SP 264RKS Travel Trailer
The Surveyor Sport SP-26RKS travel trailer by Forest River offers a rear kitchen and a single slide.
As you enter the rear entrance of the travel trailer, along the rear wall you will find a refrigerator, three burner range, extra counter space, and a double kitchen sink. The slide has a sofa, end table, and wardrobe. The opposite side of the travel trailer has a dinette.
In the side aisle bath you will find a sink, neo-angle shower, and toilet.
The front bedroom greets you with a queen bed with storage below the bed, and wardrobes on either side of the bed. There is also a entrance outside from the bedroom.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# CRV4338A
Interior Color: Java, Saddle, Pebble
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Java, Saddle, Pebble |
| Hitch Weight | 623 lbs |
| Dry Weight | 5124 lbs |
| Cargo Capacity | 2499 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TSVB2XFL024892 |
Surveyor Sport SP 264RKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


