Used 2015 Forest River RV Surveyor 226RBDS Travel Trailer
The Surveyor 226RBDS travel trailer by Forest River offers double slides and a rear bath.
As you enter the travel trailer, to the left is a refrigerator. To the right of the entrance you will find a slide with a pantry, three burner range, and counter space. The kitchen island offers the double kitchen sink. The opposite side has a u-dinette slide. You will also enjoy the entertainment center.
The bathroom is located in the rear of the trailer. Inside of the bathroom you will find a toilet, neo-angle shower, sink, and medicine cabinet.
The front bedroom offers a queen bed with storage below the bed and two wardrobes, one on either side of the bed.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $12,750
Sale Price: $7,000
Stock# A06594D
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 25 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 658 lbs |
| Dry Weight | 4990 lbs |
| Cargo Capacity | 2668 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4TSVY22FL025459 |
Surveyor 226RBDS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


