Used 2015 Forest River RV Stealth WA2715 Toy Hauler Travel Trailer
------------------------TOY HAULER!!!!!------------------------
Up to 15' of cargo space can be found in the Stealth WA2715 toy hauler travel trailer from Forest River. A rear ramp door allows easy access. A standard electric bed with flip sofa is at the back of the garage area. Moving forward, there is a sofa with table and overhead cabinets on one side. You may choose an optional sofa slide for even more interior floor space. The opposite side houses two captains chairs with a table between them as well as overhead cabinets.
The kitchen includes a three burner cook top with oven, kitchen sink, counter space, overhead cabinets and a refrigerator with a pantry on the opposite wall.
A side aisle bath offers a toilet, vanity sink and corner shower with glass door. There is access from the hall or the bedroom.
The front bedroom includes an RV queen size bed with wardrobes at each side and overhead cabinets above the head of the bed.
Outside you will find Onan generator prep, an awning and storage.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
You Save: $3,000
Sale Price: $20,995
Stock# 2-25094A
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Hitch Weight | 1005 lbs |
| GVWR | 9999 lbs |
| Dry Weight | 6987 lbs |
| Cargo Capacity | 3012 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | 4.0 Onan Generator |
| VIN | 4X4TSFC23FC014029 |
Stealth WA2715 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


