Used 2015 Forest River RV Salem Cruise Lite 231RB Travel Trailer
SOLD
The Salem Cruise Lite 231RB travel trailer by Forest River offers a single slide and a u-shaped dinette.
As you enter the travel trailer, to the left there is a wardrobe. In the rear you will also find a bathroom with a toilet, neo-angle shower, sink, and medicine cabinet.
The main living area has a u-dinette slide and an entertainment center. On the opposite side of the travel trailer there is a double kitchen sink, three burner range, microwave, and refrigerator.
In the front you will find a queen bed and two wardrobes, one on either side of the bed.
Outside under the bedroom area there is a pass thru storage area.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# H5727B
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Hitch Weight | 631 lbs |
| Dry Weight | 4718 lbs |
| Cargo Capacity | 2854 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
Salem Cruise Lite 231RB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


