Used 2015 Forest River RV Rockwood Ultra Lite 2604WS Travel Trailer
View all Rockwood Ultra Lite Floorplans
2015 2604WS Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Pete's RV Center
Location: South Burlington, VT
Stock# 52013C
Location: South Burlington, VT
Stock# 52013C
Interior Color: Y
Stock# 52013C
Interior Color: Y
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2015 2604WS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Interior Color | Y |
| Hitch Weight | 714 lbs |
| GVWR | 7714 lbs |
| Dry Weight | 5779 lbs |
| Cargo Capacity | 1508 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| VIN | 4X4TRLB20FZ136811 |
For more information
Contact Us
Rockwood Ultra Lite 2604WS Reviews
-
For Couples
2016 Rockwood Ultra Lite 2604WS
What I liked most: Controls are all in one place and labeled.
The bathroom has extra storage.
Bedroom has adjustable reading lamps, and overhead speakers.
What I'd improve: Bathroom sink is low. The bathroom door when opened all the way will hit the tv.11 years ago | Nate T. from Midland, MI
Been in this RV? Tell other RVers what you think. Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

