Used 2015 Forest River RV Rockwood Roo 183 Expandable
Ask about our FREE Camping and 1 Year of RV Complete!
The Rockwood Roo 183 expandable by Forest River offers a front, rear, and side queen bed slides.
To the right of the entrance you will find a nightstand. To the left of the entrance there is a three burner range, microwave, double kitchen sink, and refrigerator. The opposite side has a dinette, pantry, and a swing arm TV.
In the bathroom you will find a sink, medicine cabinet, corner shower, and toilet.
There are plenty of overhead cabinets and shelf space on the inside as well as exterior storage. You can even enjoy an optional gas grill.
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Stock# UT940326
| Sleeps | 7 |
| Length | 20 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 420 lbs |
| GVWR | 4820 lbs |
| Dry Weight | 3653 lbs |
| Cargo Capacity | 1428 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TRLT25FZ136883 |
Rockwood Roo 183 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


