Used 2015 Forest River RV Rockwood Roo 17 Travel Trailer
***** INCLUDES 1 FULL YEAR OF RV COMPLETE!!! *****
The Rockwood Roo 17 expandable by Forest River offers front and rear queen tent beds.
As you enter the expandable, to the right there is a double kitchen sink, microwave, refrigerator, pantry, wardrobe and nightstand with shelf. The opposite side of the trailer has a dinette with a swing arm TV.
In the bathroom you will find a toilet, sink, medicine cabinet, and tub.
There are plenty of overhead cabinets throughout the expandable as well as exterior storage. Outside you cane even enjoy the optional gas grill.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# CT490063
| Sleeps | 5 |
| Length | 18 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 354 lbs |
| GVWR | 3854 lbs |
| Dry Weight | 3116 lbs |
| Cargo Capacity | 1037 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TRL718FZ135700 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


