Used 2015 Forest River RV Rockwood Hard Side Series High Wall Series Folding Pop-Up Camper
Affordable Camping!
As you enter the A212HW Rockwood Hard Side folding pop-up camper by Forest River, you will find that there is a 50" x 80" front dinette. Along one side of the camper there is a XL refrigerator, double kitchen sink, and microwave. Across from the sink you will find a three burner range and oven. Along the rear of the camper you can enjoy a good night's rest on the 60" x 80" flip-up bed.
Outside there is plenty of exterior storage as well as an EZ Reach storage trunk along the front of the camper. If you enjoy grilling, then you will love the RVQUE gas grill.
There is also an optional furnace for those cooler weather camping trips!
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Stock# UT610206
| Sleeps | 4 |
| Length | 1 ft |
| Ext Height | 5 ft 7 in |
| Hitch Weight | 336 lbs |
| GVWR | 3336 lbs |
| Dry Weight | 2332 lbs |
| Cargo Capacity | 966 lbs |
| Tire Size | 13" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4CPRW15FD294858 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


