Used 2015 Forest River RV Rockwood Hard Side Series A192HW Folding Pop-Up Camper
Ask About Additional Savings!
View all Rockwood Hard Side Series Floorplans
2015 A192HW Features and Options
The Rockwood Hard Side Series A192HW folding pop-up camper by Forest River offers a rear flip-up bed. Next to the bed is a microwave cabinet.
In the front you will find a dinette. Next to the dinette there is a three burner range, XL refrigerator, and a single sink.
You will find a sliding front storage in the front of the camper, as well as an outside RVQUE gas grill.
What Our Customers Are Saying
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Sale Price:
$9,900
Blue Compass RV
Location: Cincinnati OH
Stock# UT480639
Location: Cincinnati OH
Stock# UT480639
Stock# UT480639
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2015 A192HW Specifications
| Sleeps | 3 |
| Length | 18 ft 11 in |
| Ext Height | 5 ft 6 in |
| Hitch Weight | 330 lbs |
| GVWR | 3300 lbs |
| Dry Weight | 2100 lbs |
| Cargo Capacity | 1192 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | 13" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4CPRU13FD294070 |
For more information
Contact Us
Rockwood Hard Side Series A192HW Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


