Used 2015 Forest River RV Palomino SOLAIRE 226RBK Travel Trailer
FRONT QUEEN--U-DINETTE SLIDEOUT--NEEDS SOME TLC--OUTSIDE KITCHEN
Step into this Palomino SolAire Ultra Lite travel trailer 226RBK and see how simple your camping can be. With plenty of space including a single slide out, and the added convenience of an outdoor refrigerator, you will love each adventure you take!
Before heading inside notice the convenient rear outdoor refrigerator and storage area.
Inside to the left find a kitchen area including a refrigerator, three burner range, microwave oven, and double sink for easy cleanup. You will find a pantry across from the refrigerator along the road side wall just off the slide.
Opposite the kitchen there is a u-shaped 46" x 84" king dinette slide which provides plenty of seating for mealtimes for everyone. The dinette table can be lowered to create extra sleeping space at night if needed also.
Enjoy the entertainment cabinet with optional 32" TV. There are sliding doors behind on both sides that can close off the front bedroom area to provide a bit more privacy at night. The bedroom offers a queen size bed, dual wardrobes, and a large overhead cabinet also.
In the rear of this unit there is a bath which features a neo-angled shower, toilet and sink, plus bath linen cabinet and wardrobe which is above the exterior storage and refrigerator, plus so much more!
THIS RV INCLUDES PRIORITY NATIONWIDE RV SERVICE NETWORK
FOR MORE INFORMATION AND GREAT BUYING EXPERIENCE PLEASE STOP BY or GIVE US A CALL AT 215-822-1345 OR STOP BY AND LET US SHOW YOU ALL WE HAVE TO OFFER. CAMPERS INN OF PHILA located at 1651 BETHLEHEM PIKE (RT 309), HATFIELD, PA 19440
SALES DEPARTMENT HOURS;
MONDAY thru THURSDAY TIL 6:00 PM
FRIDAY & SATURDAY's TIL 5:00 PM
AFTER HOURS BY APPOINTMENT
CLOSED SUNDAYS
We strive to make sure Prices, Photos & Description are accurate for this vehicle, the web listing of this vehicle should not be your sole basis for purchasing this RV. Please have salesperson give you a presentation and review the pricing, features and options specific to this RV.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $4,998
Sale Price: $5,997
Stock# 110330A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 710 lbs |
| GVWR | 7710 lbs |
| Dry Weight | 5015 lbs |
| Cargo Capacity | 2661 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| VIN | 4X4TPAY27FN019266 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


