Used 2015 Forest River RV Georgetown 351DS Motor Home Class A
The Georgetown 351DS motor home by Forest River is unique in the fact that it offers bunk beds. The rear bedroom has a queen bed and wardrobe. On the opposite side, you will find a TV, wardrobe, and bunk bed slide.
Entering the bathroom there is a toilet, sink, and corner shower.
Proceeding to the front of the motor home, the kitchen offers a pantry, refrigerator or you can choose an optional residential refrigerator, three burner range, microwave, and double kitchen sink. To the right of the entry door there is a chair for your comfort. Along the opposite side there is a hide-a-bed and dinette slide. The TV is located in a nice spot so you can see it from anywhere in the kitchen and living areas.
Between the driver and passenger seat you will find a handy round table, and above the cab you can choose an optional overhead bunk if you need a bit more sleeping space.
This model offers so much overhead space!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# MHS44205A
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Cargo Capacity | 2360 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 245/70R19.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 42962 |
| VIN | 1F66F5DY1E0A10973 |
Georgetown 351DS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


