Used 2015 Forest River RV Georgetown 351DS Motor Home Class A
The Georgetown 351DS motor home by Forest River is unique in the fact that it offers bunk beds. The rear bedroom has a queen bed and wardrobe. On the opposite side, you will find a TV, wardrobe, and bunk bed slide.
Entering the bathroom there is a toilet, sink, and corner shower.
Proceeding to the front of the motor home, the kitchen offers a pantry, refrigerator or you can choose an optional residential refrigerator, three burner range, microwave, and double kitchen sink. To the right of the entry door there is a chair for your comfort. Along the opposite side there is a hide-a-bed and dinette slide. The TV is located in a nice spot so you can see it from anywhere in the kitchen and living areas.
Between the driver and passenger seat you will find a handy round table, and above the cab you can choose an optional overhead bunk if you need a bit more sleeping space.
This model offers so much overhead space!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# 9AR534A
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Cargo Capacity | 2360 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 245/70R19.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 158785 |
| VIN | 1F66F5DY8E0A09612 |
Georgetown 351DS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


