Used 2015 Forest River RV Georgetown 329DS Motor Home Class A
When you step inside the 329DS Georgetown motor home by Forest River you will be in the kitchen and living area. The kitchen has linoleum flooring while the living are and bedroom offer carpet. Coming in the motor home, to the left there is a TV, double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator or you can choose an optional residential refrigerator, and pantry. The opposite side of the motor home has a hide-a-bed and u-shaped dinette slide.
In the cab you will find a round table between the driver and passenger seat, and above the cab you can choose to add an optional overhead bunk.
The bathroom has a private toilet area with a shower. The sink is located across from the private bath.
In the bedroom you have a queen size bed slide. The double wardrobes offer more space to hang up clothes. Between the wardrobes there is a TV which you can watch while relaxing on the bed.
Throughout the model you will notice plenty of overhead storage space.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# 91790
Exterior Color: TAN
Interior Color: TAN
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | TAN |
| Exterior Color | TAN |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Cargo Capacity | 3510 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 245/70R19.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 46920 |
Georgetown 329DS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


