Used 2015 Forest River RV Georgetown 3 Series 364TS Motor Home Class A
If you are looking to take the whole family on a road trip, then let the 364TS Georgetown motor home by Forest River answer your call. This motor home has two full bathrooms, which is an added bonus!
You will be wowed by the space and beauty inside the motor home. In the kitchen/living area there is a slide with a hide-a-bed sofa and a dinette. On the opposite side of the motor home you will see a double kitchen sink, overhead TV, three burner range, microwave, refrigerator or you can choose an optional residential refrigerator, and pantry.
In the cab area you will find a round table between the driver and passenger seats as well as an optional overhead bunk.
The mid-bathroom has a sink, toilet, and 43" x 30" shower.
Across from the bathroom and leading in the bedroom there is a slide with a set of bunk beds, large wardrobe, and TV. Across from the wardrobe you will find a slide with a king bed. Along the rear of the room there is a master bath with a 38" x 27" shower, toilet, sink, and washer/dryer.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 77033285
Exterior Color: BROWN
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Exterior Color | BROWN |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Cargo Capacity | 3180 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 82 gals |
| Tire Size | 235/80R22.5 |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| VIN | 1F66F5DY4F0A03615 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


