Used 2015 Forest River RV Flagstaff MACLTD Series 228D Folding Pop-Up Camper
REFURBISHED POPUP WITH A BATHROOM!
View all Flagstaff MACLTD Series Floorplans
2015 228D Features and Options
The Flagstaff MAC/LTD 228D folding pop-up camper by Forest River offers a single slide. In the rear you will find a 60" x 80" tent bed and a 70" x 80" tent bed in the front.
As you enter the camper, to the left there is a gaucho/bed. To the right of the entrance you will find a cabinet or an optional shower/port-a-potty. The opposite side has a sink, three burner range, optional refrigerator, dinette slide, and cabinet.
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Leisure Days RV
Location: Ottawa, ON
Stock# AL0249AA
Location: Ottawa, ON
Stock# AL0249AA
Stock# AL0249AA
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2015 228D Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 17 ft 2 in |
| Ext Height | 4 ft 9 in |
| Hitch Weight | 313 lbs |
| GVWR | 3063 lbs |
| Dry Weight | 2153 lbs |
| Cargo Capacity | 891 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Tire Size | 13" |
| VIN | 4X4CFS613FD173157 |
For more information
Contact Us
Flagstaff MACLTD Series 228D Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


