Used 2014 Winnebago Vista 26HE Motor Home Class A
View all Vista Floorplans
2014 26HE Features and Options
Winnebago Vista Class A Coach w/Rear Queen Bed w/Wardrobes Both Sides of Bed, Countertop Shelf, Private Toilet Area & Vanity w/Sink, Shower, Folding Door Separates Bedroom from Bath Area, Refrig./Pantry/Dinette Slideout, Location for 32" LCD TV Above Cab Area, Lounge Chair, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink & Much More!
What Our Customers Are Saying
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Blue Compass RV
Location: Jacksonville FL
Stock# UM60836
Location: Jacksonville FL
Stock# UM60836
Chassis: Ford F53
Stock# UM60836
Chassis: Ford F53
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 26HE Specifications
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 16000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 44004 |
| Engine | 362 Hp 6.8L Triton |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 1F64F5DY8D0A11785 |
For more information
Contact Us
Vista 26HE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


