Used 2014 Winnebago View Profile 24V Motor Home Class C - Diesel
Beautiful Used Class C Diesel Just Arrived!
View all View Profile Floorplans
2014 24V Features and Options
View Profile by Winnebago w/Rear Twin Beds w/Storage Overhead Converts to 74" x 87" Flex Bed, Wardrobe, Refrig., 2 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Bath w/Shower, Toilet & Sink, Comfort Sofa Sleeper Slideout w/Table, LCD TV in Living Area and Much More! Available Options May Include: L-Shaped Sectional Dinette w/Table, Bedroom TV.
What Our Customers Are Saying
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Price:
$79,999
You Save: $5,017
Sale Price: $74,982
You Save: $5,017
Sale Price: $74,982
Bretz RV & Marine
Location: Liberty Lake, WA
Stock# 101360
Location: Liberty Lake, WA
Stock# 101360
Stock# 101360
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 24V Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Fuel Type | diesel |
| Miles | 57442 |
| Engine | Mercedes Benz 188 Hp |
| VIN | WDAPF4CC2D9554056 |
For more information
Contact Us
View Profile 24V Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


