Used 2014 Winnebago View 24J Motor Home Class C - Diesel
View all View Floorplans
2014 24J Features and Options
Single Slide Winnebago View Class C w/Rear Corner 49" x 75" Bed w/Overhead Storage, Rear Corner Bath w/Shower & Toilet, Separate Sink Outside Bath, Refrigerator & BenchMark Dinette Slideout, Cabover Bed 49"x75", 22" LCD TV, Dbl. Kitchen Sink, 2 Burner Range, Wardrobe & More.
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
General RV- SUSPENDED PER BILLING
Location: Salisbury, NC
Stock# 319184
Location: Salisbury, NC
Stock# 319184
Chassis: Sprinter
Stock# 319184
Chassis: Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 24J Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 29 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Generator | Onan 3600 |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 53715 |
| Engine | 3.0L Mercedes Benz |
| Chassis | Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC5E9564503 |
For more information
Contact Us
View 24J Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


