Used 2014 Winnebago Via 25T Motor Home Class A - Diesel
Come see this unit at our Off Site RV Blowout Event!! 1717 W. Main St. Ephrata, PA 17522
View all Via Floorplans
2014 25T Features and Options
Single Slide Winnebago Via Class A Diesel Coach w/Rear Twin Beds w/Nightstand Between (Cross Coach Flex Bed Sleeping 74" x 87"), Wardrobe, 22" LCD TV, Refrigerator, 2 Burner Cooktop, Round Sink, Bath w/Shower, Toilet & Vanity w/Sink, Sofa Slideout w/Movable Pedestal Table, 26" LCD TV in Living Area, Overhead Cabinets and Much More! Available Options May Include: Studio/Loft Bed 49" x 73" Above Cab Area.
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
RV Value Mart
Location: Manheim, PA
Stock# D9550200
Location: Manheim, PA
Stock# D9550200
Chassis: Sprinter F50
Stock# D9550200
Chassis: Sprinter F50
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 25T Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 77554 |
| Engine | 188 Hp 3.0L Mercedes |
| Chassis | Sprinter F50 |
| VIN | WDAPF4CA9D9550200 |
For more information
Contact Us
Via 25T Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunk Over Cab Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


