Used 2014 Winnebago Via 25P Motor Home Class A - Diesel
View all Via Floorplans
2014 25P Features and Options
Winnebago Industries Via Class A Diesel Motorhome w/Rear Corner Bath Including: Shower, Toilet and Sink, Rear Corner 51" x 75" Bed, Overhead Storage, Refrig., 2 Burner Cooktop, Round Sink, Slideout Wardrobe & BenchMark Dinette, Moveable Pedestal Table and Much More! Available Options May Include: Studio Loft Bed 49" x 73", Comfort Sofa/Sleeper w/Storage Cabinet IPO BenchMark Dinette.
What Our Customers Are Saying
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Blue Compass RV
Location: San Marcos CA
Stock# CM900474
Location: San Marcos CA
Stock# CM900474
Chassis: Sprinter F50
Stock# CM900474
Chassis: Sprinter F50
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 25P Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 29 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 58217 |
| Engine | 3.0L 188 Hp |
| Chassis | Sprinter F50 |
| VIN | WDAPF4CA2D9557487 |
For more information
Contact Us
Via 25P Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bath Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


