Used 2014 Winnebago Travato 59G Motor Home Class B
The Travato class B Touring Coach 59G by Winnebago features everything you need to explore the country.
There are double doors in the rear that open up making it easy to load and store your gear as you travel. You will find plenty of space with the rear corner 46" x 77" bed folded up while you are on the move.
The rear corner wet bath offers a shower, toilet and sink for added conveniences.
Cook up light meals and snacks with the two burner range top, refrigerator/freezer, and round sink, plus storage cabinets for dishes and things. A bench seat behind the driver's seat along with a table that extends to the side bench seat behind the passenger seat is perfect for dining, and can also be folded down to create a 42" x 72" bed.
There is also a 22" HDTV and coach stereo system available for you to enjoy, plus so much more!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# P95-26
Chassis: RAM ProMaster 280 Hp
| Sleeps | 2 |
| Length | 20 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 6 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 9350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 22 gals |
| Grey Water Capacity | 14 gals |
| Black Water Capacity | 11 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 41781 |
| Engine | 3.6L V6 |
| Chassis | RAM ProMaster 280 Hp |
| VIN | 3C6URVJG2EE116922 |
Travato 59G Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


