Used 2014 Winnebago Solei 34T Motor Home Class A - Diesel
pre own
2014 34T Features and Options
Itasca Solei Class A Diesel Coach w/Rear Queen Bed w/Nightstands, Slideout Wardrobe/Storage/Res. Refrig., 3 Burner Range & Counter w/Dbl. Kitchen Sink Slide, Overhead Storage Cabinets Throughout, Bath Including: Shower, Toilet & Vanity w/Sink, Utility Cabinet w/In-Table Storage, Large inLounge 54x74 Slide, Entry Door and Much More! Avail. Options May Include: Washer/Dryer, Studio Loft Above Cab Area, Fireplace.
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Campers Inn
Location: Merrimack NH
Stock# 98966B
Location: Merrimack NH
Stock# 98966B
Chassis: Freightliner XCS
Stock# 98966B
Chassis: Freightliner XCS
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 34T Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 84 gals |
| Grey Water Capacity | 54 gals |
| Black Water Capacity | 48 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Engine | Cummins ISB 340 Hp |
| Chassis | Freightliner XCS |
| VIN | 4UZAAJDT3ECFS7482 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
U Shaped Dinette Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


