Used 2014 Winnebago Minnie Winnie Minnie Winnie 31k Motor Home Class C
1 year RV Complete, and FREE Camping! Ask us about our financing options!
2014 Minnie Winnie 31k Features and Options
Minnie Winnie Class C Motor Home w/Rear Queen Bed w/Nightstand Below Shirt Closet & Wardrobe, Overhead Cabinet, Shower, Private Toilet Area w/Vanity & Sink, Sliding Door to Living Area w/U-Shaped Dinette & Sofa/Bed Slideout, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, TV Area Above Counter, Front Overhead Bed 57" x 95" and Much More!
What Our Customers Are Saying
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Blue Compass RV
Location: Byron - Macon GA
Stock# CM230326
Location: Byron - Macon GA
Stock# CM230326
Chassis: Ford E450
Stock# CM230326
Chassis: Ford E450
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 Minnie Winnie 31k Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 22243 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford E450 |
| VIN | 1FDXE4FS3DDA44553 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


