Used 2014 Winnebago Adventurer 38Q Motor Home Class A
Adventurer Class A Coach by Winnebago w/Rear King Bed Slideout w/Nightstands, Storage/Wardrobe w/Sliding Doors, Private Toilet Are w/Sink & Private Shower Area w/Sink, Sliding Door to Separate Living Area From Bedroom and Bath, Res. Refrig./Glide-n-Dine Table & Chairs/Euro Recliner/TV Location Slideout, Opposite Living Area Slide w/Rest Easy L-Shaped Extendable Sectional Sofa/Dbl. Kitchen Sink, Counter Area/3 Burner Range & Pantry, & Much More! Avail. Options May Include: Fireplace, Queen Bed.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
You Save: $54,991
Sale Price: $104,999
Stock# 71052A
Chassis: Ford F53
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 79 gals |
| Black Water Capacity | 75 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Miles | 56679 |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 1F66F5DYXD0A13191 |
Adventurer 38Q Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


