Used 2014 Winnebago Adventurer 32H Motor Home Class A
View all Adventurer Floorplans
2014 32H Features and Options
Winnebago Adventurer w/Double Slides w/Driver Side Full Wall Slide Including Chest of Drawers/Ward./Double Pantry/Refrig./3 Burner Range/Dbl. Sink & U-Shaped Dinette, Sofa Bed, 32" LCD TV, Shower, Vanity & Toilet, Rear Queen Bed Slide w/Nightstands, Dbl. Sliding Door to Bedroom and More! Available Options May Include: Rest Easy Sofa, 4-Door Refrigerator w/1 Pantry, BenchMark Dinette.
What Our Customers Are Saying
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Price:
$68,995
You Save: $11,000
Sale Price: $57,995
You Save: $11,000
Sale Price: $57,995
Bankston Motor Homes
Location: Huntsville
Stock# 209914
Location: Huntsville
Stock# 209914
Chassis: Ford F-53
Stock# 209914
Chassis: Ford F-53
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 32H Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 78 gals |
| Grey Water Capacity | 47 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 20500 |
| Engine | 362 Hp Triton V10 |
| Chassis | Ford F-53 |
| VIN | 1F66F5DY6D0A14256 |
For more information
Contact Us
Adventurer 32H Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


