Used 2014 Thor Motor Coach Tuscany XTE 40EX Diesel Pusher 60 Kms Motor Home Class A - Diesel
Diesel Pusher
--only 60,000 Kms
Tuscany XTE Class A Diesel by Thor Motor Coach w/Rear Full Bath Including: Angle Shower, Linen, Wardrobe, Toilet & Sink, Slideout King Bed w/Nightstands, 32" LCD TV/Chest of Drawers/Linen/Washer/Dryer Prep/Pantry/Cantilever Buffet Dinette & 84" Expanding Sofa Full Wall Slide on Passenger Side, 40" LCD TV w/Fireplace Below, Refrig.,/C-Top Pull-Out/3 Burner Range w/Microwave & Dbl. Kitchen Sink w/2nd C-Top Area Extension (Flip-Up), 1/2 Bath w/Vanity & Sink and Much More!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $10,195
Sale Price: $159,800
Stock# 5498C
Chassis: Freightliner XC
Exterior Color: Mirage, Olympus, Palisade, Ver
Interior Color: Ivory Sonata, Kona Bean, Luna
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Interior Color | Ivory Sonata, Kona Bean, Luna |
| Exterior Color | Mirage, Olympus, Palisade, Ver |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 91 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Tire Size | 275/70R 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Engine | 360 HP ISB Cummins |
| Chassis | Freightliner XC |
| VIN | 4UZAB2DT1DCFL3251 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


