Used 2014 Thor Motor Coach Tuscany XTE 40EX Motor Home Class A - Diesel
Tuscany XTE Class A Diesel by Thor Motor Coach w/Rear Full Bath Including: Angle Shower, Linen, Wardrobe, Toilet & Sink, Slideout King Bed w/Nightstands, 32" LCD TV/Chest of Drawers/Linen/Washer/Dryer Prep/Pantry/Cantilever Buffet Dinette & 84" Expanding Sofa Full Wall Slide on Passenger Side, 40" LCD TV w/Fireplace Below, Refrig.,/C-Top Pull-Out/3 Burner Range w/Microwave & Dbl. Kitchen Sink w/2nd C-Top Area Extension (Flip-Up), 1/2 Bath w/Vanity & Sink and Much More!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $201,552
Sale Price: $99,900
Stock# 9614
Chassis: Freightliner XC
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 91 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Tire Size | 275/70R 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Generator | Yes |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 30808 |
| Engine | 360 HP ISB Cummins |
| Chassis | Freightliner XC |
| Fuel Capacity | 100 gals |
| Refrigerator Type | Residential |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| VIN | 4UZAB2DTXECFY0215 |
Tuscany XTE 40EX Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


