Used 2014 Thor Motor Coach Tuscany XTE 40EX Motor Home Class A - Diesel
PENDING SALETuscany XTE Class A Diesel by Thor Motor Coach w/Rear Full Bath Including: Angle Shower, Linen, Wardrobe, Toilet & Sink, Slideout King Bed w/Nightstands, 32" LCD TV/Chest of Drawers/Linen/Washer/Dryer Prep/Pantry/Cantilever Buffet Dinette & 84" Expanding Sofa Full Wall Slide on Passenger Side, 40" LCD TV w/Fireplace Below, Refrig.,/C-Top Pull-Out/3 Burner Range w/Microwave & Dbl. Kitchen Sink w/2nd C-Top Area Extension (Flip-Up), 1/2 Bath w/Vanity & Sink and Much More!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $52,755
Sale Price: $79,995
Stock# U2303P
Chassis: Freightliner XC
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 91 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Tire Size | 275/70R 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Miles | 54591 |
| Engine | 360 HP ISB Cummins |
| Chassis | Freightliner XC |
| VIN | 4UZAB2DT4DCFK9307 |
Tuscany XTE 40EX Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


