Used 2014 Thor Motor Coach Siesta Sprinter 24SR Motor Home Class B+ - Diesel
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
The Siesta Sprinter 24SR Class B+ diesel motorhome from Thor Motor Coach features double slides.
The rear slide out features a queen bed with overhead storage. A side aisle bath houses a flip-up countertop, sink, angled corner shower, and toilet with overhead storage. A closet is housed across from the bath.
The kitchen/living area features a refrigerator, two burner range top, overhead microwave, single kitchen sink and overhead cabinets. A combination sofa dinette with a table is housed in the second slide. A 26" TV is mounted on a view slide. Extra sleeping space may be available in the bunk over the cab, or you may choose the optional front cab-over cabinet.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 5CR0378
Chassis: Mercedes Sprinter
Interior Color: 3
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 24 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | 3 |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Miles | 31026 |
| Engine | 3.0L V6 Turbo Diesel |
| Chassis | Mercedes Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC4D9550378 |
Siesta Sprinter 24SR Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


