Used 2014 Thor Motor Coach Palazzo 33 2 Motor Home Class A - Diesel
Diesel Class A with dual slides, mudroom entry, and mega storage for easy long trips
Thor Motor Coach offers the Palazzo 33.2 class A diesel motorhome with double slides for open floor space.
The entry to the coach includes an exclusive mudroom feature. Immediately to the right is a euro recliner. There is an overhead bunk above the cab included for additional sleeping space.
Along the road side, a generous slide out houses a dream dinette booth with a 32" TV mounted above it. There is also an angled double bowl sink, three burner range, overhead cabinets, a refrigerator, pantry, optional washer/dryer and a closet.
The rear bedroom includes a queen bed with closets at each side and overhead cabinets. The closet within the generous slide is in the bedroom. A slide out on the opposite wall holds a dresser and another closet. A 29" TV is on the wall opposite the bed.
Moving forward, a side aisle bathroom includes a 36" x 30" shower, a toilet, a large vanity and sink and overhead cabinets. A pantry is along the outside wall of the bath.
A 68" side sleeper sofa with overhead cabinets is along the curb side, just before the entry door.
Outside, you will find Thor's Mega Storage for room to bring everything that you need with you.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# C038
Chassis: Freightliner XCS
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | 255/70R 22.5 |
| Miles | 104490 |
| Engine | 300HP Cummins ISB |
| Chassis | Freightliner XCS |
| VIN | 4UZAAJDT7ECGA6889 |
Palazzo 33 2 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


