Used 2014 Thor Motor Coach Chateau 26A Motor Home Class C
The Thor Motor Coach Chateau 26A offers a rear corner bath and bedroom slide out.
As you enter this class C motor home, a sofa is to your right. A cab over bunk runs across the front, with a 22" LCD TV on the driver's side. Continuing around, a booth dinette with overhead cabinets and the kitchen are along the driver's side. The kitchen includes an angled large bowl kitchen sink, overhead microwave, overhead cabinets and a three burner range. A closet is at the end of the counter. The refrigerator is on the opposite wall.
The rear corner bathroom provides a toilet, vanity sink, medicine cabinet and shower. A queen bed slide out is at the opposite rear side wall from the bath and includes overhead cabinets at the head of the bed.
Ford specifications are shown. A Chevy Chassis with 6.0L Vortec V8 Engine is available.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $18,896
Sale Price: $29,984
Stock# 8CR986
Chassis: Ford E-350
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 26 gals |
| Black Water Capacity | 26 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 28206 |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford E-350 |
| VIN | 1FDWE3FS2DDB18986 |
Chateau 26A Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


