Used 2014 Thor Motor Coach Challenger 37GT Motor Home Class A
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Enjoy traveling in this Challenger 37GT class A gas motorhome by Thor Motor Coach. It features triple slides, sleeping for six, and so much more!
Step inside and see how open the interior is with dual opposing slides in the main living area. There is a slide-out hide-a-bed sofa with air mattress with one side being a recliner. There is also overhead storage above.
The opposite slide to the left of the door features a dinette with chairs, and a retractable 40" TV, refrigerator, pantry, and three burner range with microwave oven above.
Along the interior wall you will enjoy a built-in wine rack, and the counter peninsula feature a large kitchen sink, elevated top, and hidden pull-out trash bin on the end for convenience.
Heading toward the rear of this Challenger 37GT you will walk-thru a complete bath with angled shower, toilet, sink with overhead cabinet, full length mirror, and closet with stackable washer and dryer prep.
The rear bedroom features a queen bed with closets on either side, a slide-out chest of drawers with a 26" TV in between two closets, and so much more!
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
You Save: $9,687
Sale Price: $44,878
Stock# 0AR352A
Chassis: Ford
Interior Color: 3
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | 3 |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Miles | 68852 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY7D0A13858 |
Challenger 37GT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


