Used 2014 Skyline Nomad Joey Select 260 Travel Trailer
View all Nomad Joey Select Floorplans
2014 260 Features and Options
Single Slide Nomad Joey Select Travel Trailer, Rear Kitchen w/Refrigerator, 2-Burner Range, Double Kitchen Sink, Sofa Slideout, Booth Dinette, Toilet, Linen, Shower, Wardrobe, Lav., Front Queen Lift-Up Bed, Double Wardrobes, Overhead Cabinets Throughout, 14' Awning & Much More.
What Our Customers Are Saying
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Price:
$12,995
You Save: $2,000
Sale Price: $10,995
You Save: $2,000
Sale Price: $10,995
Campers Inn
Location: Collinsville, IL
Stock# 105704A
Location: Collinsville, IL
Stock# 105704A
Stock# 105704A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 260 Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 600 lbs |
| GVWR | 6200 lbs |
| Dry Weight | 4275 lbs |
| Cargo Capacity | 1275 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Tire Size | ST205/75R14-C |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1SE200M29EF000600 |
For more information
Contact Us
Nomad Joey Select 260 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


