Used 2014 Skyline Nomad Joey Select 241 Travel Trailer
SOLD
View all Nomad Joey Select Floorplans
2014 241 Features and Options
Single Slide Nomad Joey Select Travel Trailer, Rear Dinette, Double Kitchen Sink, 2-Burner Range, Ward. w/TV Shelf, Queen Bed, Double Wardrobes, Shower, Lav., Linen, Toilet, Refrigerator, Sofa Slide, TV Cabinet, Overhead Cabinets Throughout, Outside Storage, 14' Awning & Much More.
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Sale Price:
$8,950
Oliver's Campers
Location: Norwich, NY
Stock# 9405
Location: Norwich, NY
Stock# 9405
Stock# 9405
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 241 Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 575 lbs |
| GVWR | 6200 lbs |
| Dry Weight | 4700 lbs |
| Cargo Capacity | 1300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST205/75R14-C |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1SE200N27EF000738 |
For more information
Contact Us
Nomad Joey Select 241 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


