Used 2014 Shasta RVs Flyte 215CK Travel Trailer
CALL FORT PIERCE TO SET YOUR APPOINTMENT!! 772-468-1166
Enjoy the comforts of home in this Shasta Flyte travel trailer model 215CK. This unit features a front queen size bed with dual beside wardrobes for storage, and more.
In the center of the unit find a convenient bathroom located straight ahead through the main entry door. There is a 36" tub/shower, toilet, and vanity with sink, plus medicine cabinet.
Opposite the bath and to the left of the main entry is a double sink, three burner range, and overhead storage cabinet. Opposite find a pantry with even more storage along with a refrigerator to keep your perishables cold and fresh.
All the way to the rear of this Shasta Flyte is a booth dinette where you can enjoy all of your meals, and a 60" sofa that also can be easily transformed into sleeping space at night. The entertainment center along the rear wall offers a spot to add a TV if you choose, plus so much more!
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# 5578
| Sleeps | 5 |
| Length | 25 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 518 lbs |
| Dry Weight | 4396 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| VIN | 5ZT2SYLB2EE002436 |
Flyte 215CK Reviews
-
Love my Shasta
2016 Flyte 215CK
What I liked most: It is the perfect set up for us and the dogs.
What I'd improve: Nothing really.11 years ago | Sue N. from London, ON
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


