Used 2014 Roadtrek 190V Motor Home Class B
2014 190V Features and Options
Enjoy the Roadtrek 190-Versatile Class B motor home for a trip across town or across the country.
A rear sofa that converts to a double bed offers comfortable space for lounging or sleeping. A stove top, single galley sink, refrigerator, toilet, stand up shower, midcab lounge chairs and center removable table offer all the comforts you need away from home.
Available options may include a permanent storage cabinet in place of driver side lounge seating.
What Our Customers Are Saying
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Sale Price:
$54,865
Blue Compass RV
Location: Hickory NC
Stock# CM200849
Location: Hickory NC
Stock# CM200849
Chassis: Chevy Express
Stock# CM200849
Chassis: Chevy Express
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 190V Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 18 ft 9 in |
| Ext Width | 6 ft 7 in |
| Ext Height | 8 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1000 lbs |
| GVWR | 8600 lbs |
| Cargo Capacity | 1250 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 8 gals |
| Tire Size | LT245/75R16E |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 103474 |
| Engine | 4.8L SFI V-8 |
| Chassis | Chevy Express |
| VIN | 1GCZGUCG7E1126523 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


