Used 2014 Prime Time RV Tracer 3120RSD Travel Trailer
The 3120RSD Tracer travel trailer by Prime Time Manufacturing offers two slides and a rear living area.
As you enter the 3120RSD to the left is a slide with a pantry, corner entertainment center, and free-standing dinette. Along the rear wall there are two theater seats and an end table. The other slide has a hide-a-bed sofa, refrigerator, and three burner range. You are sure to enjoy the kitchen island with the double kitchen sink.
The bathroom is on the left and has a linen cabinet, corner shower, toilet, and sink. There is a private entrance from the bathroom into the bedroom.
The bedroom has a queen bed and two shirt closets, one on either side of the bed.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
You Save: $5,002
Sale Price: $24,998
Stock# B87282
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 776 lbs |
| Dry Weight | 7241 lbs |
| Cargo Capacity | 2298 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15/D |
| VIN | 5ZT2TRWB3EB505330 |
Tracer 3120RSD Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


