Used 2014 Prime Time RV Tracer 242AIR Travel Trailer
Calgary’s LARGEST selection of pre-owned inventory.
The Tracer 242AIR travel trailer by Prime Time Manufacturing offers a single slide and a rear bath.
As you enter the rear entrance, to the left is a wardrobe. Continuing in the rear of the trailer, you will find a bathroom with a toilet, corner shower, and sink.
The slide has a three burner range, double kitchen sink, and sofa. The opposite side of the travel trailer has a pantry, refrigerator, and dinette.
In the front, you will find a queen bed with shirt closets on either side of the bed.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Stock# 26007DX
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Hitch Weight | 478 lbs |
| Dry Weight | 4632 lbs |
| Cargo Capacity | 1921 lbs |
| Fresh Water Capacity | 38 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
Tracer 242AIR Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


