Used 2014 Prime Time RV Avenger 526RLS Fifth Wheel
The Avenger 526RLS fifth wheel by Prime Time Manufacturing offers a single slide and rear living area.
As you enter the fifth wheel, along the rear wall you will notice two lounge chairs. The slide offers a sofa and a dinette. Next to the dinette is an entertainment center that you are sure to enjoy. The opposite side of the fifth wheel has a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and pantry.
Stepping up the stairs, you will notice that the bathroom is a walk-thru. The shower and sink are on one side. There is a private toilet area on the other side of the fifth wheel. The bedroom offers a queen bed and two closets, one on either side of the bed.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 26143RB
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 11 in |
| Hitch Weight | 1222 lbs |
| Dry Weight | 7266 lbs |
| Cargo Capacity | 2718 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST225/75R15/D |
| VIN | 5ZT3AVRB6EB903226 |
Avenger 526RLS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


