Used 2014 Prime Time RV Avenger 27RLS Travel Trailer
The Avenger 27RLS travel trailer by Prime Time Manufacturing offers a single slide and a rear living area.
As you enter the rear of the travel trailer, along the rear wall you will find two lounge chairs. The slide offers a sofa and a u-dinette. Next to the dinette you will find an entertainment center. The opposite side has a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and pantry.
The bathroom is a walk thru with a sink and toilet on one side and a linen cabinet, and corner shower on the other side.
In the front you will be greeted with a queen bed and closets on either side of the bed. There is also a private entrance outside from the bedroom.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $3,018
Sale Price: $9,981
Stock# 93850C
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 736 lbs |
| Dry Weight | 6290 lbs |
| Cargo Capacity | 3208 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST225/75R15/D |
| VIN | 5ZT2AVSB2EB904850 |
Avenger 27RLS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


