Used 2014 Prime Time RV Avenger 26BDS Travel Trailer
The Avenger 26BDS travel trailer by Prime Time Manufacturing offers double slides and a rear bedroom.
Upon entering the travel trailer, to the right there is a sofa and closet. The slide offers a dinette and corner entertainment center. To the left of the entrance there is a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and pantry.
In the bathroom you will find a corner shower, sink, and toilet. There is also a private entrance from the bedroom into the bathroom.
The rear bedroom offers a king bed slide, wardrobe and a chest of drawers.
Let the 26BDS be your ticket to your next weekend get away!
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# UT750385
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 635 lbs |
| Dry Weight | 6342 lbs |
| Cargo Capacity | 1282 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST205/75R14/C |
| VIN | 5ZT2AVRB3EB902448 |
Avenger 26BDS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


