Used 2014 Palomino Puma 295-BHSS Fifth Wheel
Double Slide Puma Bunkhouse FW w/Puma Lounge Slide w/Bunk Above, Ent. Center w/3rd Bunk Above, Outside Storage Garage, Wardrobe w/Nightstand, Pantry, Bath Including: Toilet, Sink & Tub/Shower, U-Dinette & Sofa Slide w/Overhead Cabinet Above, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead, Skylight, Ent. Center, Step Up Both Either Side of Ent. Center to Front Queen Bed w/Pocket Doors, Nightstands & Shirt Closets Both Sides, rear hitch and wiring. Inverter.
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 5548
Interior Color: Nutmeg, Antique, Bark, Mocha,
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Nutmeg, Antique, Bark, Mocha, |
| Hitch Weight | 1073 lbs |
| GVWR | 10603 lbs |
| Dry Weight | 7869 lbs |
| Cargo Capacity | 2700 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Puma 295-BHSS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

