Used 2014 Palomino Puma 26RLSS Travel Trailer
2014 26RLSS Features and Options
Single Slide Puma Travel Trailer by Palomino w/Rear Living Area, End Table w/Overhead Cabinet, Double Kitchen Sink, Skylight, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry, Booth Dinette & Sofa Sleeper Slideout, Ent. Center, Angle Shower, Vanity w/Lav. & Toilet, Linen Closet, Front Queen Bed w/Nightstands w/Shirt Closet Above, Private Bedroom Entry, Pocket Door to Bedroom and More. Available Options May Include: 2 Lounge Chairs
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Price:
$11,994
Cedar City RV
Location: Lebanon, Tennessee
Stock# EP048886
Location: Lebanon, Tennessee
Stock# EP048886
Stock# EP048886
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 26RLSS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 680 lbs |
| GVWR | 8954 lbs |
| Dry Weight | 6618 lbs |
| Cargo Capacity | 2300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TPUB2XEP048886 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


