Used 2014 Northwood Nash 18L Travel Trailer
SOLD! I WENT TO HELENA, MT!
2014 18L Features and Options
This Northwood Nash 18L includes:
- $100 In Store Parts Credit
- Camper College Orientation
- 1 Year Route 66 RV Club Membership
- 24/7 Tech Assistance
- 10% Parts Discount At All Route 66 Locations
- 10% Camping Discount At KOA
Pre-owned 2014 Nash 19L trave trailer! This Nash, made by the same folks that bring you Arctic Fox, is a nice tandem axle trailer with lots of room. The booth dinette was removed and there is a nice chair to relax in and that really opens up the floor space.
What Our Customers Are Saying
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
D&D RV Center, LLC
Location: Helena, MT
Stock# UTD0674
Location: Helena, MT
Stock# UTD0674
Exterior Color: Gray
Stock# UTD0674
Exterior Color: Gray
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 18L Specifications
| Length | 23 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Exterior Color | Gray |
| Hitch Weight | 520 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 4595 lbs |
| Cargo Capacity | 2405 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | 20000 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


