Used 2014 Newmar Dutch Star 4369 Motor Home Class A - Diesel
79,746 Miles
The Dutch Star 4369 motor home by Newmar offers triple slides and a bath and a half.
As you enter the motor home, to the left there is a slide with LED TV, bar, three burner range, and double kitchen sink.
The half bath is down the hall from the kitchen and living areas.
The bedroom offers a king bed slide. In the rear of the motor home, you will find the master bath. The bath has a wardrobe, two sinks, wardrobe, toilet, and shower. The full wall slide has two wardrobes, a chest of drawers, overhead TV, pantry, refrigerator, hide-a-leaf dinette, and hide-a-bed sofa.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home as well as an optional washer and dryer.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# P1535
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 43 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| GVWR | 44600 lbs |
| Dry Weight | 35600 lbs |
| Cargo Capacity | 9000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 79256 |
| Engine | Cummins ISL 450Hp |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZFCHCY1ECFX1535 |
Dutch Star 4369 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


