Used 2014 Lance 825 Truck Camper
JUST ARRIVED!
The Lance 825 is one of the most popular short bed truck campers in the Lance series. This small wonder is big on fun featuring a queen cab over bed, convertible dinette, and spacious wet bath!
Step inside the rear entry door and find a convenient wet bath to your right including shower and toilet.
There is a large u-shaped dinette that is comfortable at mealtime, and also can be converted to additional sleeping space at night.
On the left inside the door you will find a large wardrobe for storage, a kitchen sink, counter space, two burner stove top, and refrigerator.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# 25R072A
Interior Color: BRONZITE
| Sleeps | 5 |
| Ext Width | 7 ft 2 in |
| Ext Height | 7 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Interior Color | BRONZITE |
| Dry Weight | 2146 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 11 gals |
| Black Water Capacity | 14 gals |
| Furnace BTU | 12000 btu |
| VIN | 171272 |
Lance 825 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


