Used 2014 KZ Spree 220KS Travel Trailer
MARKQUART RV MADISON 608-835-5398
View all Spree Floorplans
2014 220KS Features and Options
Single Slide Spree by KZ Travel Trailer w/Rear King Bed Slide, Sofa, Booth Dinette, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Microwave, Overhead Cabinet, Refrig., Tub, Toilet, Lav., Med. Cab., Front Double Bunk Beds, Ward., Bike Storage w/Flip Bunk, 14' Awning & More.
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Sale Price:
$9,995
Markquart RV
Location: Markquart RV Madison
Stock# MAD4293A
Location: Markquart RV Madison
Stock# MAD4293A
Interior Color: Barley, Ruby, Truffle
Stock# MAD4293A
Interior Color: Barley, Ruby, Truffle
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 220KS Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Barley, Ruby, Truffle |
| Hitch Weight | 488 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 4358 lbs |
| Cargo Capacity | 1642 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15 |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4EZTA1915E5065558 |
For more information
Contact Us
Spree 220KS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


