Used 2014 KZ Sonic 190VRB Travel Trailer
SALE PENDING!
2014 190VRB Features and Options
Reduced to $8,998 plus tax, title, and doc!
The Sonic SN190VRB travel trailer by Venture RV offers a rear bath.
As you enter the SN190VRB to the right is a queen bed with shirt closets on either side of the bed.
One side of the travel trailer offers a dinette while the opposite side has a double kitchen sink, range, and refrigerator.
In the rear you will find the bathroom with a closet, sink, toilet, and corner shower.
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Sale Price:
$8,998
Campers Unlimited
Location: Gadsden, AL
Stock# 26-031
Location: Gadsden, AL
Stock# 26-031
Stock# 26-031
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 190VRB Specifications
| Sleeps | 3 |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 330 lbs |
| Dry Weight | 3530 lbs |
| Cargo Capacity | 970 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 24 gals |
| VIN | 4EZT21925E4020339 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


