Used 2014 Keystone RV Sydney 331FRK Fifth Wheel
View all Sydney Floorplans
2014 331FRK Features and Options
Sydney FW by Outback w/Rear Kitchen Including: 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Storage, Refrig./Pantry/Counter w/Bar & Stools/Air Sofa Sleeper Slideout, Ent. Center w/32" Flat Screen TV, Booth Dinette & Chair Slide, Step Up to Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet, Sink, Linen Cabinet, Dbl. Bath Entry, Front Queen Bed Slide w/Overhead Storage, Dresser, Front Wardrobe, Front Pass-Thru Storage and Much More!
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Crestview RV
Location: North Austin - Georgetown
Stock# 4-2278A
Location: North Austin - Georgetown
Stock# 4-2278A
Exterior Color: WHITE
Stock# 4-2278A
Exterior Color: WHITE
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 331FRK Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 1865 lbs |
| Dry Weight | 10193 lbs |
| Cargo Capacity | 2007 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDF33129EB630076 |
For more information
Contact Us
Sydney 331FRK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


